Dünya Kupası 2022 Katar Scouting

Share

Dünya Kupası 2022 Katar’da Dikkat Çeken Futbolcuların Scouting İncelemeleri Sizlerle

Dünya Kupası 2022 Katar başladı ve tüm hızıyla devam ediyor. Grup maçları bitti ve artık gruptan çıkmayı başaran takımların mücadelelerine şahitlik edeceğiz. Ama, bu yazıda sizlerle takım analizi veya maç analizi konuşmayacağız. Bu yazı tamamen ” Dünya Kupası 2022 Katar Scouting ” olarak dikkat çeken futbolcuların incelemelerini göreceğiz.

Dünya Kupası 2022 Katar ‘da bir çok Asya ve Afrika milli takımları mücadele aldı. Etkili performanslara şahit olduk. Göze çarpan etkin futbolcularda bu maçlarda forma şansı buldular. İşte “Scout Tuncalp” olarak  sizlerle dünya kupası maçlarında dikkat çeken futbolcuları paylaşıyorum.

Dünya Kupası 2022 Katar Scouting Dikkat Çeken Futbolcular:

Dünya Kupası 2022 Katar turnuvasında bir çok ülkenin takımı sahne alırken, maçlarda etkili performanslar görmekteyiz. Bu konuda, bir scout olarak performansından etkilendiğim futbolcuları kısaca paylaşmak istedim. Listeyi fazla geniş tutmadan, ilgimi çeken 5 futbolcuyu paylaşıyorum. İşte ilk 5 futbolcu;

Jhegson Méndez – Ekvador Milli Takımı

Jhegson Méndez - Ekvador Milli Takımı

Mendez, 25 yaşında defansif orta saha mevkisinde görev alan futbolcu. Şu anda MLS kulüplerinden Los Angeles FC’de oynuyor. Ekvador milli takımında süre aldığı maçlarda orta sahada garantici oyunu ve rakibi etkili müdahaleler ile hücumlaırnı bozmaya çalışması dikkat çekici özellikleriydi. Jhegson Mendez analizi içi tıklayınız.

Anis Slimane – Tunus Milli Takımı

Anis Slimane - Tunus Milli Takımı

Slimane, Bröndby’de takımında oynayan ve 21 yaşında merkez orta saha mevkisinde oynayan, takipte olduğum futbolcu. Top hakimiyeti, skorer orta saha rolünde olmaya aday ve dribbling becerileri etkili olan bir futbolcu. Tunus milli takımında ise, etkili bir performans sergilemekte. Maç içinde çalışkanlığı, oyunu yönlendirme arzusu ve hırsı ön plana çıkan futbolculardan.

Yunus Musah – ABD Milli Takımı

Yunus Musah - ABD Milli Takımı

Musah, 19 yaşı olarak Dünya Kupası 2022  için en genç futbolculardan biri olarak göz önünde olan futbolculardan. Valencia’nın Arsenal alt yapısından transfer ettiği merkez orta saha mevkinde olan oynayan futbolcu. Orta sahada ABD milli takımının dinamosu görevinde etkili bir performans sergiliyor. Bunun ne büyük sebebi, oyunu iki yönlü oynayabiliyor olması ve 2.nci bölgede etkin baskı ve presi.

Ritsu Doan – Japonya Milli Takımı

Doan, grubun iki büyük devine karşın birinci çıkmayı başaran Japonya milli takımının etkili performans sergileyen hücum hattı oyuncusu. Gerçekten, beklenmedik anlarda takımına gol katkısı yaptı. Bunu iki kez başardı. Doan, 24 yaşında Almanya’nın Freiburg takımında sağ kanatta görev alıyor. Bence, bu turnuvada adını daha fazla söz ettirecek bir futbolcu.

Tajon Buchanan – Kanada Milli Takımı

Tajon Buchanan - Kanada Milli Takımı

Buchanan, çabası ve çalışkanlığıyla dikkat çeken biriydi. Ama, bu turnuvada puan alamayan takımlar arasına katılan Kanada’da verdiği performans ve çaba yeterli olmadı. Kanada’nın hücum hattinda en etkili isimlerden biri olarak görevini yapmaya çalıştı. İlerleyen dünya kupası turnuvalarında daha iyi performanslarını görebileceğimize inanıyorum. Tabiki, Kanada katılmaya hak kazanırsa. Buchanan, 23 yaşında Belçika’nın Club Brugge takımında kanat oyuncusu olarak görev almaktadır.

Dünya kupası 2022 Katar hızlı bir şekilde devam ediyor. Şu anda favori takım olarak görebileceğim bir performans izlemesemde. Tabiki, hazır ve finallere kalma ihtimali yüksek olan takımlar mevcut. Örneğin: Fransa, Brezilya bunlardan biri. Ama, bu turnuvanın sürpriz takımı ise kesinlikle Japonya olduğu kanaatindeyim.

Yukarıda paylaştığım futbolculardan iki tanesini birer maç daha izleyeceğimiz düşüncesindeyim. Bakalım nasıl bir performans verecekler.

Dünya kupasındaki futbolcu performanslarının analizlerini görmek için tıklayınız.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir