Eslem Öztürk Scouting Analizi

Share

Eslem Öztürk Scouting Analizi – İstanbulspor SK 20/21 Sezonu Maç Bazlı Performans Analizi Ve Genel Değerlendirmesi

Eslem Öztürk scouting analizi 20/21 sezonu için 3 ana başlık altında, futbolcu hakkında gözlemlediğim yorumları paylaşacağım. İlk başlıkta, futbolcu bilgisi, daha sonra maç bazlı açıklama analizi. Son bölümde ise genel bir futbolcu değerlendirmesi olarak detaylı gözlemi paylaşılmaktadır.

Eslem Öztürk Kimdir?

Eslem Öztürk, 1 aralık 1997 yılında Gölcük de doğmuştur. futbola 11 yaşında Gölcükspor’da başladı. 2012-13 sezonu devre arasında Beşiktaş altyapısına transfer oldu ve U-16 takımında forma giymeye başladı. Şu anda, İstanbulspor’da görev almaktadır.

Eslem Öztürk 20/21 Sezonu İstatistiği;

Eslem Öztürk 20/21 sezonu istatistiği olarak kaç maça çıktı ve ne kadar etkiliydi?

Maç: 21

Aldığı Süre: 1000 dk.

Gol: 1

Asist: 3

Sakatlık: 15/16 sezonu çapraz bağ yırtığı / 154 gün tedavi süresi. 18/19 sezonu bel fıtığı / 86 gün tedavi süresi. 20/21 sezonu sakatlık bilinmiyor ama 59 gün sahalardan uzaktı.

Kaynak

Eslem Öztürk’ün Maç Bazlı Değerlendirmesi;

Eslem Öztürk için yapılan maç bazlı analizi sonucu, aşağıdaki tabloda verilmiştir. Genel etkili olduğu ve etkisiz olduğu  minör özellikleri, merkez orta saha mevkisinde verilmesi gereken uygun rol ve algoritmik sistemimizin sonucu gösterilmektedir.

eslem-öztürk-scouting-analizi

Eslem Öztürk’ün 20/21 sezonunda ilk onbir başladığı bazı maçlar üzerinden elde edilen sonuç;

  1. Algoritmik Sistemde Minör Özelliklerde Etkili Olduğu Başlıklar: Uzaktan Şut, Kısa Pas, Uzun Pas, Topu Vücuduyla Koruma, Takım Uyumu.
  2. Algoritmik Sistemde Minör Özelliklerde Etkili Olmadığı Başlıklar: Zıplama, Kafa Şutu, Kayarak Müdahale, Markaj, Bire Bir Müdafa, Patlayıcılık, Top Uzaklaştırma.
Eslem Öztürk’ün Değerlendirilmesi;

Eslem Öztürk’ün 20/21 sezonunda maç bazlı analizi sonrası, paylaştığım genel tablo portalında gördüğümüz üzere önceliğimiz futbolcunun oynadığı mevkide hangi görevde oynatılması gerektiğidir. Maç bazlı analiz sonucunda oynadığı mevki de oynaması gereken öncelikli mevki rolü: Oyun Kurucu’dur.

Maç içi reaksiyonun en etkili olduğu anlar: Top Ayakta

Futbolcunun Olumlu Yönleri
  • Dikine oyunu seviyor ve pas opsiyonları hücuma takımı hızlı çıkartmak için kullanıyor.
  • Maç içi çalışkanlığı ve mücadeleciliği yüksek.
  • Yay üzeri ve uzaktan şutları etkili, gol yüzdesi fazla.
  • 2. bölgede rakibin hücumlarını bozabiliyor.
  • Geçiş oyununu iyi yönlendirebiliyor.
Futbolcunun Geliştirmesi Gereken Yönleri
  • Dribbling üzeri ara pas denemeli.
  • Kariyeri için fizik ve ayak gücünü geliştirmeli.
  • Pozisyon gereği, savunma için etkili çalışmalarla ayakta müdahalelerini geliştirmeli.

Eslem geçirdiği sakatlıkları sebebiyle, geriye doğru düşüşe geçti. Buna yeterli süre forma giyememeside eklenince, performansı bu sezon itibariyle düşmeye başladığı kanaatindeyim. Süperlig’in üstüne çıkabilecek potansiyele sahip ama bunun için çalışmalar yapmalı. Aslında, yükselişe geçirecek kararı şu şekilde vermeli, yedekten hamle oyuncusu mu olacak ? yoksa ilk 11’de skorer veya oyun kurucu bir orta saha mı olacak? Süperlig’de izlemek istediğim bir futbolcu.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir