Genç Futbolcular İçin En İyi 10 Antrenman Videoları

Share

Genç Futbolcular, Takım Harici Bireysel Antrenman Yapabilmeleri Çok Önemlidir. Bu Sebeple Bazı Antrenman Videolarını Sizlerle Paylaşacağım.

Bir Genç Futbolcu için antrenman yapmasına engel olan hiç birşey olmamalıdır. Bir futbolcunun geleceği ekstra antrenmanlarına bağlı olduğuna inanan biriyim. Bu sebeple, disiplinli çalışma, istikrarlı olma ve hedeflerini bilen futbolcuların her zaman başarılı olacağını düşünen kişilerdenim. Özellikle, dünyanın her yerinde geleceğini futbol oynayarak inşa etmek isteyen çok futbolcu mevcut. Peki, bunu okuyan ve geleceğini futbol üzerinden inşa etmek isteyen genç futbolcular için bazı antrenman videoları sunmak istiyorum.

Genç Futbolcular İçin En İyi 10 Bireysel Antrenman Videoları

Genç futbolcular için bireysel antrenman videoları paylaşırken biraz da yaş farkını gözetmemiz gerekiyor. Futbolcuların yaş grupları: U10 ve U17 arasında düzeyinde antrenman videoları paylaşmayı hedeflesemde, U6 ve U9 yaş aralığında da videoları paylaşarak yaşları daha çocuk olan gruptaki futbolculara yardımcı olmak istiyorum.

1. U6, U8, U10 yaş Grupları Dribbling Antrenmanı:

Video’da göreceğiniz gibi U6, U8, U10 yaş gruplarındaki çocukların Dribbling antrenmanını oyun gibi yaptırtarak hem top koruma, hem top kontrolü ve top hakimiyeti öğretilmektedir.

2. Pozisyon Bitiricilik Antrenmanı

Video’da belirli bir hücum organizasyonunda, pozisyona giren futbolcuların bitiriciliğini geliştirmeleri için yapılan bir antrenmandır.

3. ESPZEN Futbol Okulundan U13, U14 Antrenmanı

Genç futbolcuların bireysel ve grupça yapabileceği çabukluk ve hız üzerine yapabilecekleri antrenman.

4. Bireysel Bitiricilik, Şut ve Çeviklik Antrenmanı

Video’da bireysel olarak şut, bitircilik ve çeviklik üzerine yapılan antrenman mevcuttur.

5. Teknik Antrenman U9, U10, U11, U12, U13, U14

Video bir teknik üzerine çekilen ve grup halinde yapılabilecek bir antrenmandır. Takım olarak yapılabilir ama bir kaç takım arkadaşı ile ekstra olarakta çalışabilicek bir antrenman.

6. Pas ve Şut Antrenmanı

Hızlı hücum oyunlarına alışmak için denenebilecek bir pas ve şut antrenmanıdır. Video da hızlı hücum yaparak pozisyonu hızlı sonuçlandırma amacı vardır.

7. Grup Futbol Antrenman Fikirleri – Joner Football

Grup halinde veya bireysel olarak ısınma, çabukluk ve çeviklik üzerine yapılabilecek bir antrenman videosu.

8. Bireysel Dribbling ve Bitiricilik Antrenmanı

Özellikle, hücum yönünde kendisini geliştirmek isteyen futbolcular için bu antrenmanı yapmalarını öneririm. Bitircilik ve Dribbling önemli olan ve geliştirilmesi gereken minör özelliklerdir.

9. Bireysel Defans Antrenmanı

Savunma özelliklerini geliştirmek isteyenler için etkili bir antrenman videosu. Özellikle, alan daraltma ve rakibi yönlendirme konusunda ekstra antrenman önemlidir.

10. Bire Bir Defans Antrenmanı

Son olarak, bire bir defans yapmanızı geliştirmek için kesinlikle ekstra antrenman gerekmektedir. Bu yüzden, bu video biraz daha bunun üzerine düzenlenmiş bir videodur.

 

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir