Ravil Tagir Scouting Analizi

Share

Ravil Tagir Scouting Analizi – Altınordu 19/20 Sezonu Maç Bazlı Performans Analizi Ve Genel Değerlendirmesi

Ravil Tagir scouting analizi 19/20 sezonu için 3 ana başlık altında futbolcu hakkında gözlemlediğim yorumları paylaşacağım. İlk başlıkta, futbolcu bilgisi, daha sonra maç bazlı açıklama analizi. Son bölümde ise genel bir futbolcu değerlendirmesi olarak detaylı gözlemi paylaşılmaktadır.

Ravil Tagir Kimdir?

Ravil Tagir, 6 Mayıs 2003 doğumlu Kazakistan asıllı, Stoper pozisyonunda görev yapan Türk futbolcudur. 2017 yılında Altınordu altyapısında futbola başladı. A takım seviyesinde futbol oynayacak kabiliyete kısa zamanda ulaştı.

Ravil Tagir ‘in 19/20 Sezonu İstatistiği;

19/20 sezonu istatistiği olarak kaç maça çıktı ve ne kadar etkiliydi?

Maç; 33

Aldığı Süre; 2,866 dk.

Gol; 1

Asist; Yok

Sakatlık; 19/20 sezonunda 9 günlük bir sakatlık geçirmiştir. (Sebebi Bilinmiyor)

Kaynak

Ravil Tagir ‘in Maç Bazlı Analizi;

Ravil Tagir için yapılan maç bazlı analizi sonucu aşağıdaki tabloda verilmiştir. Geliştirmesi gereken majör özellikleri ve stoper mevkisinde verilmesi gereken uygun rol ve algoritmik sistemimiz sonucu gösterilmektedir.

ravil-tagir-scouting

19/20 sezonunda ilk onbir başladığı bazı maç üzerinden elde edilen sonuç;

 1. Algoritmik Sistemde Minör Özelliklerde Etkili Olduğu Başlıklar: Kısa Pas, Çeviklik, Top Kontrolü, Pas Vizyonu, Çalışkanlık’tır.
 2. Algoritmik Sistemde Minör Özelliklerde Etkili Olmadığı Başlıklar: Falso, Topla Koşu, Dribbling, Çalım, Genel Şut Başlıkları.
Ravil Tagir ‘in Değerlendirilmesi;

19/20 sezonunda maç bazlı analizi sonrası, paylaştığım genel tablo portalında gördüğümüz üzere önceliğimiz futbolcunun oynadığı mevkide hangi görevde oynatılması gerektiğidir. Maç bazlı analiz sonucunda pozisyon görevinde en öncelik Pasör Stoper olarak görev alması daha doğru olacağı yönündedir.

Maçlara göre futbolcunun maç içi reaksiyon puanına göre, maç içi reaksiyonun en etkili olduğu aksiyon: Top Rakipte olduğu anlardadır.

Futbolcunun Olumlu Yönleri
 • Pas opsiyonlarını doğru seçmesi,
 • İlk müdahale başarısı,
 • Takipçi,
 • Oyun görüşü ve farkındalığı,
 • Maç içi çalışkanlığı
Futbolcunun  Geliştirmesi Gereken Yönleri
 • Kademe ve çevre kontrolü
 • Konsantrasyon ve enerji koruma
 • Hız ve denge
 • Oyunu yönlendirici paslar

Ravil Tagir ‘in geliştirmesi gereken yönleri üzerine ekstra ve katkı sağlayacak takım antrenmanları yapması gerekmektedir. Bu sayde etkili bir gelişim sağlayacağı düşüncesindeyim. İlerleyen dönemde, Avrupa’nın önde gelen liglerinde oynayabileceğini düşünüyorum.

 

 

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir